Division One Heathcoat 344-7 (P Randerson 211, J Smith 26; P Robins 4-51), Morebath 90 (J Heaver 35; G Budwee 2-9, L Lewis 2-10, M Hague 2-29). Heathcoat (20pts) bt Morebath (0) by 254 runs. Bideford 192-8 (M Allin 64, I Hayter 28; S Oliver 2-27, M Cashm

Division One

Heathcoat 344-7 (P Randerson 211, J Smith 26; P Robins 4-51), Morebath 90 (J Heaver 35; G Budwee 2-9, L Lewis 2-10, M Hague 2-29). Heathcoat (20pts) bt Morebath (0) by 254 runs.

Bideford 192-8 (M Allin 64, I Hayter 28; S Oliver 2-27, M Cashmere 2-39), Victoria Park 135 (C Bettis 41, H Cameron 22; J Ford 3-21, I Hayter 2-4). Bideford (20pts) bt Victoria Park (4) by 57 runs.

North Devon 192 (M Curtis 50, M Nobes 46, C Overton 35; F James 3-38, J Kalsi 2-13, G Henry 2-50), Filleigh 193-5 (J Kalsi 64, T Lockhead 53; D Bowser 3-11). Filleigh (20pts) bt North Devon (5) by 5 wkts.

Division Two

Lynton and Lynmouth 165 (D Proctor 94, T Jones 32; P McMillan 3-38, A James 2-19, P Heard 2-31), Beaford 166-3 (A McMillan 88no, B lake 21). Beaford (20pts) bt Lynton and Lynmouth (3) by 7 wkts.

Shebbear 143 (M Bray 68, Q Clarke 20; D Newby 5-39), Newton Tracey 144-4 (R Gear 45; C Jenn 2-12). Newton Tracey (20pts) bt Shebbear (4) by 6 wkts.

Holsworthy 103 (R Walter 31, J Greening 28; Rogers 4-19), Hatherleigh 104-1 (J Cherrington 56, W Chapman 36no). Hatherleigh (20pts) bt Holsworthy (1) by 9 wkts.

Division Three

Bideford II 358-4 (D hart 202no, J Hockin 74; M Braund 3-76), Westleigh 195 (M Cann 37, M Braund 33, T Reaey 31; D Barrett 3-25, B Brend 2-14, P Shepherd 2-33). Bideford II 20pts) bt Westleigh (2) by 163 runs.

Bude 265-9 (S Hockin 62, A De Rosa 54, M Mansbridge 52; B Eames 2-17, S Fryatt 2-49), Sandford II 204-8 (P Whitby 63, G Abdul 34; J Woofenden-Brown 2-26, A De Rosa 2-34, L Watson 2-29). Bude (20pts) bt Sandford II (6) by 61 runs.

Division Four

Bratton Fleming II 143 (J Thomas 51; D Binns 4-37, H Bushin 3-20), Belstone 148-5 (H Bushin 35no, S Ewings 36; O Hunt 4-23). Belstone (20pts) bt Bratton Fleming (5) by 5 wkts.

Victoria Park II 175-7 (D Gordon 63, N Taylor 43no; J Newman 3-36, C Harris 2-30, N Townsend 2-30), Ilfracombe 173-7 (C Harris 44, J Sutton 40; J Gordon 4-28). Victoria Park II (20pts) bt Ilfracombe (10) by 2 runs.

Kelseymen 113 (T Mitchum 69, G Brooks 10; J Brewer 3-16, J Walter 3-16, C Wadsworth 2-7), Newton Tracey II 115-2 (M Cowlin 49no, C Nash 30). Newton Tracey II (20pts) bt Kelseymen (2) by 8 wkts.

North Molton bt Lynton and Lynmouth II - walk over. North Molton (20pts), Lynton and Lynmouth (-2).

Division Five

Barnstaple and Pilton III 197-9 (D Loader 75no, P Sherborne 32; M English 4-51), Cheriton Fitzpaine 98 (P Blight 34; C Newton 6-11). Barnstaple and Pilton III 20pts) bt Cheriton Fitzpaine (0) by 99 runs.

Bishop Nympton 154-6 (M Chaplin 50, J Giffard 38, K Warren 37no; I Cockwill 3-16), Petrockstowe 155-6 (K Windsor 34, T Parrish 26, J Gilbert 26; J Simmons 4-31). Petrockstowe (20pts) bt Bishop Nympton (6) by 4 wkts.

Heathcoat II 192-6 (J Cridland 89no, S Andrews 26, J Drew 26; J McGovern 2-38), Nomansland 169 (G Say 41, J McGovern 31, T Burton 28; J Drew 6-20, M Handford 2-36). Heathcoat II (20pts) bt Nomansland (8) by 23 runs.