Around the North Devon greens

ILFRACOMBE

VETS' 3BBB TEAM STABLEFORD: 1, Bob Butcher, Frank Paver, Geoff Fowler 89; 2, Dave Rees, Glyn Bowden, Ian Carlisle 84; 3, Rod Musgrove, Dave Wood, Mike Richards 81.

LADIES' MONTHLY STABLEFORD - DIV 1: 1, Janet Phillips 34pts; 2, Linda Barrington 32 on c/b; 3=, Heather Cawthorne and Dot Stairmand. DIV 2: 1, Diana Daly 34pts; 2, Janet Pollard 33.

GREAT TORRINGTON

LADIES' CLUB STABLEFORD: 1, Jackie Lennox (35) 35pts; 2, Denise Baggott (18) 32; 3, Hilary Wilkes (30) 31.

PHYLLIS TORR TROPHY: 1, Jackie Lennox.

LADIES CLUB STABLEFORD: Div 1 - 1, Susie Headon (16) 36; 2, Alison Williams (21) 28.
Div 2 - 1, Hilary Wilkes (30) 35; 2, Jill Ridyard (34) 33.

GRANDMAS' CUP: Winner Susie Headon.

JUNIOR STABLEFORD: 1, O Kenneally (13) 34pts; 2, Alfie Stevens (21) 26.

MIXED MEDAL: All categories. Div 1 - 1, Paul Boundy (7) 60 nett; 2, S Headon (13) 61; 3, P Wheeler (7) 63. Div 2 - 1, G Green (19) 58; 2, R Knox (18) 60; 3, M Bridgman (18) 62.

MIXED STABLEFORD: All categories. Div 1 - 1, K Beer (12) 40; 2, J Hocking (8) 38; 3, N Bettiss (17) 38.Div 2 - 1, Hilary Wilkes (31) 40; 2, L Cockwill (20) 38; 3, Jackie Lennox (36) 35.

WILLINGCOTT VALLEY

FRIDAY ROLL UP 9 HOLE STABLEFORD: 1, A Hodge 19pts on c/b; 2, J Elnaugh 19 on c/b; 3, F Painting 19.

LADIES' STABLEFORD: 1, L Petrie 30pts; 2, M Painting 27.

WHITE STABLEFORD: 1, N Lucas 41pts; 2, P Bailey 35 on c/b; 3, P Fry 35.

MONDAY ROLL UP TEAM STABLEFORD: 1, J Petrie, R Ley & F Painting 67pts on c/b; 2, P Pell, R Barnes & R Holden 67; 3, B Cooper, A Dash & M Painting 59.

HIGHBULLEN

THURSDAY MOLES: 1, Clive Hummerstone (21) 38pts; 2, Peter Acers (18) 35; 3, Andrew Barton (12) 33.

STABLEFORD: Men - 1, Y Othman (20) 34; 2, L Grayling (9) 32; 3, G Ardy (25) 31.
Ladies - 1, Irene Gover (26) 30; 2, Stephanie Atkinson (31) 16.

MORTEHOE & WOOLACOMBE

PRESIDENT'S TROPHY: 1, L Woodbridge 42; 2, J Barnes 42 (on c/b).

March-ish Hare: 1, J Mock 32; 2, M Wilkinson 32; 3, Mrs C Tew 32pts (on c/b).

WEDNESDAY 9 HOLE STABLEFORD: 21/10 - 1, Mrs C Tew 12pts. 28/10 -1, J Barnes 16pts

VETS: 2 ball Texas Scramble - 1, T Goymer & L O'Toole 62; 2, G Taylor & T Tooner 64; 3, P Ferrelly & P Little 65.

MONTHLY MEDAL: - Div 1 -1, T Goymer 60; 2, G Taylor 63; 3, V Dayman 67. Div 2 - 1, J Storey 72; 2, M Bealing 73; 3, L O`Toole 74.

SAUNTON

LADIES STABLEFORD (W) - DIV 1: 1, Alison Down (6) 35pts; 2, Ilene Allen (14) 34; 3, Catherine Crocker (20) 33. DIV 2: 1, Angie Cole (21) 37pts; 2, Anthea Emmons (22) 35; 3, Bridge Briggs (23) 33. DIV 3: 1, Pauline Barrow (35) 40pts; 2, Janice Lymer (34) 36; 3, Judy Colliver (30) 34.

LADIES' INVITATION DAY (E): 1, Ilene Toon and Linda Longmuir (East Devon) 35pts; 2, Gill Carr and Christine Gilio (Ilfracombe) 32 on c/b; 3, Melanie Cullen and Anna Wright (RND) 32.

LIBBATON

MIXED COMP: Captains Drive In - 1, B Stevens, M Fenge, K Stride, H Brown 88pts; 2, D Wonnacott, P Yeydon, C Harris, M Lake 85; 3, P Martin, J Crompton, J Wilsmore, V Symons 81.

PORTMORE

OCTOBER MEDAL: Senior - Div 1 - 1, R Pile 70 (21); 2, S Lloyd 74 (19); 3, K Massey 75 (16).
Div 2 - 1, T Ayles 69 (23); 2, E Horton 76 (24); 3, B Hawkins 80 (28).
Mens - Div 1. 1, M Wood 68 (1); 2, A Moore 68 (11); 3, K Robson 68 (15). Div 2 - 1, J Cameron 64 (25); 2, S Langmead 65 (23); 3, R Mortlock 75 (23).
Ladies - 1, M Mackie 76 (30); 2, M Deans 79 (7); 3, J Sugar 81 (22).
Juniors - 1, Adam Ward 67 (11); 2, Tom Poole 73 (6).

TUESDAY 9 HOLE STABLEFORD: 1, S Langmead 21 (23); 2, D Jenkins 17 (17); 3, S Furse 13 (28).